Domy szachulcowe - Mury Pruskie

Mur Pruski

Konstrukcja słupowo-ryglowa, czyli tzw. szachulec, całkowicie przenosi obciążenia na fundament i zapewnia stabilność obiektu. Pozostaje ona zwykle widoczna, ponieważ podnosi walory estetyczne domu i wyróżnia go z pośród innych.

Wewnątrz, widoczny często szachulec, w połączeniu z belkami stropowymi i konstrukcyjnymi więźby dachu, słupami, zastrzałami i innymi drewnianymi elementami wykończenia, stwarza niepowtarzalną atmosferę, którą wyróżnia się zdecydowanie spośród domów o innej konstrukcji.

Przekroje szachulca z których  budujemy nasze domy to 120x120mm lub 150x150mm, a nawet czasami 150 x 200mm. Materiałem jest zwykle sosna, która może być pełna lub klejona. 

Pola szachulca wypełnia się na różne sposoby: cegłą elewacyjną lub tynkiem akrylowym montowanym na twardej wełnie mineralnej bądź styropianie. Można także zastosować gotowe płyty poliuretanowe z naklejonymi specjalną technologią cienkimi cegłami klinkierowymi.

  Domy szachulcowe, inaczej Fachwerki, czy Mury Pruskie,  to domy wykonywane w jednej z najstarszych technologii budowy domów z drewna.

  Przykładowe Mury Pruskie

  Mur Pruski

  MUR PRUSKI WEJCHEROWO

  Całoroczny, niebanalny dom z bali Mandala zbudowany w Niemczech. Dom drewniany w wyjątkowym zestawieniu kolorystycznym, z czerwonymi oknami i zielonymi opaskami mocno widocznymi na tle żółtych, drewnianych ścian z bali....

  Dowiedz się wiecej na temat poszczególnych etapów budowy

  Wybór
  projektu

  Wybór technologii

  Wycena

  Odwiedź nas

  Montaż