Domy szachulcowe - Mury Pruskie

Mur Pruski

Konstrukcja słupowo-ryglowa, czyli tzw. szachulec, całkowicie przenosi obciążenia na fundament i zapewnia stabilność obiektu. Pozostaje ona zwykle widoczna, ponieważ podnosi walory estetyczne domu i wyróżnia go z pośród innych.

Wewnątrz, widoczny często szachulec, w połączeniu z belkami stropowymi i konstrukcyjnymi więźby dachu, słupami, zastrzałami i innymi drewnianymi elementami wykończenia, stwarza niepowtarzalną atmosferę, którą wyróżnia się zdecydowanie spośród domów o innej konstrukcji.

Przekroje szachulca z których  budujemy nasze domy to 120x120mm lub 150x150mm, a nawet czasami 150 x 200mm. Materiałem jest zwykle sosna, która może być pełna lub klejona. 

Pola szachulca wypełnia się na różne sposoby: cegłą elewacyjną lub tynkiem akrylowym montowanym na twardej wełnie mineralnej bądź styropianie. Można także zastosować gotowe płyty poliuretanowe z naklejonymi specjalną technologią cienkimi cegłami klinkierowymi.

    Domy szachulcowe, inaczej Fachwerki, czy Mury Pruskie,  to domy wykonywane w jednej z najstarszych technologii budowy domów z drewna.

    Przykładowe Mury Pruskie

    Mur Pruski

    MUR PRUSKI WEJCHEROWO

    Całoroczny, niebanalny dom z bali Mandala zbudowany w Niemczech. Dom drewniany w wyjątkowym zestawieniu kolorystycznym, z czerwonymi oknami i zielonymi opaskami mocno widocznymi na tle żółtych, drewnianych ścian z bali....

    Dowiedz się wiecej na temat poszczególnych etapów budowy

    Wybór
    projektu

    Wybór technologii

    Wycena

    Odwiedź nas

    Montaż